Farmasi Make Up Serum Fondöten

Farmasi Make Up Serum Fondöten

Farmasi Make Up Serum Fondöten Cilt makyajının en önemli unsurlarından biri fondötenlerdir. Fondötenin doğru olarak seçilmesi ve cilt yapısına uygun olması cildin kusursuz görünmesi için gereklidir. Fondöten seçiminde dikkat edilmesi gereken belirli durumlar mevcuttur. Cilt tipine uygun fondötenin seçilmesi ve renk skalasından doğru tercihin yapılması bu durumların başında gelmektedir.

Fondöten Nedir?

Öncelikle fondötenin bir kapatıcı değil, bir renk eşitleyici olduğunun bilincinde olunması gereklidir. Fondötenin yoğun olarak kullanılması cilt lekelerinin veya sivilcelerin kapatılmasına neden olmayacağı gibi cildin maske gibi görünmesine neden olacaktır. Doğru fondötenin doğru şekil de uygulanması oldukça önemlidir. Cilde sürülen bir ürün olduğu için alırken temkinli olmak ve merdiven altı olarak tabir edilen ürünlerden uzak durmak gerekmektedir.

Farmasi Make Up Serum Fondöten Özellikleri

Farmasi Make Up Serum Fondöten saten ve parlak bir bitişe sahiptir. Cilde doğal bir ışıltı yakalanmasına olanak sağlayan fondöten serum forma sahiptir. Fondötenin üstünde bulunan pompa yardımı ile ürün süngere veya fırçaya kolaylıkla damlatılarak uygulanabilir. Yapısı yoğun değildir bu sebeple yapay bir görüntü oluşturmamaktadır. Kolayca dağılabilen ürün yüksek kalıcılık oranına sahiptir. Kullananların kısa sürede gönlünü fethetmeyi başarmış olan Farmasi Make Up Serum Fondöten aynı zamanda Spf 15 içermektedir.

Makyaj öncesinde güneş koruyucu kullanılmasına gerek olmadan güneş ışınlarından korunmaya yardımcı olur. Tek bir damlası yeterli olmasına karşın isteğe göre uygulama seviyesi arttırılabilmektedir. Gece makyajları için de uygun olan ürünün kalıcılık seviyesi de oldukça yüksektir. Cilt tonunu eşitlerken içerisinde ki mineraller ile cildi beslemektedir.

Fondöten Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fondöten uygulaması birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Elle, sünger veya fırça ile fondöten uygulaması yapılabilir. İstenilen yoğunluğa göre ürün tüm cilde iyice uygulanmalıdır, cildin ürünü kusmadığından emin olmak için cilde uygun fondöteninin seçilmesi gereklidir.

Farmasi Make Up Serum Fondöten cilt kusurlarını örterek kusursuz bir görüntü yakalanmasına olanak sağlamaktadır. Cam damlalık ile tek bir damlasında kapatıcılık yakalanabilir. Ürün yaz kış uygulanabilecek bir yapıya sahiptir, doğal ve hafif ışıltılar cilde parlaklık kazandırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir