Farmasi Bebek Yağı

Farmasi Bebek Yağı

Yaşamının ilk günlerinde hassas ürünler kullanılması gereken bebeklerin cildi, nispeten büyük bebekler ve yetişkinlere göre çok daha hassastır. Sebum üretimi henüz tam anlamı ile gelişmemiş olan bebek cildinin, kurumaya daha fazla meyilli olduğu gözlenir. Vücut ısısı düzensiz olarak seyreder ve bu nedenle nem oranı daima düşüktür. Toksik etkilere ve dış faktörlere oldukça açık olan bebek cildinin pH dengeleme yeteneği de oldukça zayıftır. Alerji ve tahrişe çok daha fazla açık özellik sunan bebek cildi bu kadar hassas ve narin iken, tercih edilecek ürünlerin de son derece hassas yapılı ve temiz içerikli olmasına özen gösterilmelidir. Banyo sonrası kullanılacak ürünlerden biri olan Farmasi Bebek Yağı, özel geliştirilmiş formülü ile hızla emilir. Bebeğinize banyodan sonra keyifli bir masaj yaparken, cilt bariyerine bakım yapan yağ sayesinde yoğun yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Üstelik nemlendirici özellik sunduğu da yapılan testler ile ortaya konmuştur.

Farmasi Bebek Yağı Özellikleri

Farmasi Bebek Yağı özel üretim teknikleri ile üretilmiş olup, hodan bitkisi ekstresi içerir. Banyo sonrası henüz ıslakken bebek cildine uygulandığında, yoğun nemlendirme özelliğini uzun süre korur. Masaj yaparak uygulandığında, bebeği rahatlattığı ve kolayca uykuya dalmasına yardımcı olduğu ortaya konmuştur. Direkt olarak bebek vücuduna uygulanabileceği gibi bebeğin durulanma suyuna da karıştırılabilir. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde, bebeğinizin ihtiyacı olan tüm vitaminleri almasına yardımcı olur.

Tamamıyla doğal ve özel geliştirilen formüller ile üretildiği için bebek cildinde bir tahriş, kızarıklık ya da alerjik reaksiyona neden olmaz. Cilt tarafından kısa sürede emildiği için yağlı bir his bırakmaz ve bebek kıyafetlerini kirletmez.

Bebeğinize En Hassas Dokunuş

Tüm bebek vücudunda kullanılabilen Farmasi Bebek Yağı, bebeğin kafa derisi için de kullanılabilir. Özellikle bebeklerde ilk aylarda aşırı miktarda üretilen sebum nedeniyle kafa derisinde cilt kabukları oluşur. Bu kabuklar yumuşak tutulursa ve düzenli olarak zorlanmadan taranırsa bebeğe zarar vermez. Ancak kuruduğunda acı veren döküntüler olduğu için daima nemli tutulmalıdır. Bu açıdan her gün banyo sonrasında çok hafif şekilde Farmasi Bebek Yağı ile masaj yaparsanız hassas bebek tarakları ile fırçalayabilir, konaklardan bebeğinizi kurtarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir