Farmasi Bebek Şampuanı

Farmasi Bebek Şampuanı

Ebeveynlerin en değerli varlıkları olan bebekler için tercih edilecek ürünlerin seçimi son derece önemlidir. Bebek banyosu sırasında kullanılan şampuanların bebek cildine uyumlu olması ve hassas cildine zarar vermemesi gereklidir. Ayrıca bağışıklık sistemi halen gelişmekte olan bebekler için uygun seçilmeyen banyo ürünleri alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle narin ciltleri için özenle seçilen şampuan ve yıkama ürünlerinin kullanılması gereklidir. Tüm ürünlerinde doğalı ve doğallığı hedefleyen Farmasi bebek şampuanı konusunda da oldukça hassas davranarak özel bir formül kullanmıştır. Tüm içeriği bitkisel ürünlerden seçilen bebek şampuanı, oftalmolojik ve hipoalerjik testlerden başarı ile geçmiştir.

Farmasi Bebek Şampuanı Özellikleri

Farmasi bebek şampuanı sahip olduğu özellikleri ile bebeklere zarar vermeyecek kriterlere sahiptir. Buna göre şampuanın pH değeri, bebeklerin narin cildi için oldukça dengeli ve ideal seviyededir. Ayrıca şampuan içeriği göz yakmayan niteliğe sahiptir. SLS, SLES, Paraben, alkol ya da boyar madde gibi zararlı kimyasal maddeler içermez. Yumuşak formülü hodan özleri içerir, dolayısıyla içerisinde bitkisel özlerden farklı bir temizleyici yer almaz.

Sabun içermeyen nazik yapısı ile bebeğin vücudunu ve saçlarını kurutmayan bir özelliğe sahiptir. Bitkisel özler bebeğin cildini derinlemesine temizlerken, ona zarar vermeden yatıştırır ve nem dengesini korur. Bu özelliklere sahip olduğu için fazla köpürmesi beklenmez. Öyle ki çok fazla köpüren bebek şampuanlarında sabun miktarı normalden daha fazla kullanılmış demektir.

Bebeğinize En Yumuşak Dokunuş

Özellikle yeni doğan bebeklerin cildi, birkaç ayını tamamlamış bebeklerin cildine göre çok daha hassas ve geçirgen yapıdadır. Bu nedenle hayatının ilk günlerin kullanılacak olan ürünlerin son derece hassas seçimlere sahip olması gerekir. Olabildiğince temiz içeriklerin tercih edilmesi, her alanda olduğu gibi banyo sürecinde de çok önemlidir. Bebeğiniz için en iyisini düşünen ve içeriğini bu alanda seçen Farmasi Bebek Şampuanı, hassas bebek cildine uyum sağlar şekilde üretilmiştir. Daha büyük bebeklerde de güvenle kullanılabilen şampuan, hassas ciltleri nazikçe temizlerken aynı zamanda saçların kolayca taranmasını sağlar. Bu sayede kız bebekler için de epey uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir